W polskich realiach gospodarczych, niestety nie jest niczym nadzwyczajnym zawarcie nietrafionej transakcji handlowej. W większości branż, czy to produkcyjnej, handlowej, usługowej zdarzają się problematyczni klienci. W ekstremalnych przypadkach, po przeprowadzeniu postępowania sądowego, na zakończenie postępowania egzekucyjnego okazuje się, że działania komornika wypadają bezskutecznie z uwagi na niewypłacalność dłużnika.
Kiedy dłużnik twierdzi, że jest niewypłacalny
Dobrze jest zastanowić się, ile takich sytuacji przydarzyło się w sumie podczas prowadzenia działalności gospodarczej. Po takiej szybkiej analizie, warto wydobyć sobie postanowienia o umorzeniu postępowania przez komornika, celem zastanowienia się czy warto podjąć jakieś działania, które mogłyby przybliżyć zwrot należności.
Stoimy na stanowisku, że warto przynajmniej podjąć się gruntownej analizy zarówno sprawy, jak i aktualnej sytuacji dłużnika. Jest duża szansa, że od momentu umorzenia postępowania egzekucyjnego dłużnik wszedł w posiadanie innego majątku, lub zwyczajnie zarobił środki na spłatę zobowiązań.
Istnieją także alternatywne metody dochodzenia takich wierzytelności, zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.