Komornik sądowy prowadzi kancelarię przy sądzie rejonowym, w ramach zasad wolnorynkowych, na swój koszt i własne ryzyko.
Jak rozpoznać dobrego komornika?
Mamy oczywiście pewną ingerencję Państwa w działalność komorników sądowych (choćby rejonizacja związana z egzekucją z nieruchomości dłużnika – tylko komornik, który jest właściwy nieruchomości dłużnika może przeprowadzić taką egzekucję). Warto jednak zauważyć, że konkurencja na rynku „usług komorniczych” stała się dość spora, wobec czego warto jest kierować się kilkoma prostymi zasadami przy wyborze tego jednego, do którego skierujemy wniosek o wszczęcie egzekucji.
1. Polecenie – korzystanie z usług komornika, z którym współpracowali nasi znajomi i gotowi są potwierdzić solidne wykonywanie przez Niego czynności.
2. Analiza strony www – żadna współczesna firma nie może obyć się bez sprawnie działającej strony www, która jest wyznacznikiem dbałości kancelarii komorniczej o wybicie się z tłumu konkurencji.
3. Kontakt bezpośredni – pozwoli stwierdzić nam na ile „kontaktowalny” jest komornik, czy w razie potrzeby będzie możliwość szybkiego uzyskania informacji o stanie sprawy.
Z uwagi na nasze doświadczenia, proponujemy pomoc przy wyborze odpowiedniego komornika sądowego.