Windykacja po bezskutecznej egzekucji

12 styczeń, 2016|Windykacja|

W polskich realiach gospodarczych, niestety nie jest niczym nadzwyczajnym zawarcie nietrafionej transakcji handlowej. W większości branż, czy to produkcyjnej, handlowej, usługowej zdarzają się problematyczni klienci. W ekstremalnych przypadkach, po przeprowadzeniu postępowania sądowego, na zakończenie postępowania egzekucyjnego okazuje się, że działania komornika wypadają bezskutecznie z uwagi na niewypłacalność dłużnika.

Proszę zastanowić się, ile takich sytuacji spotkało Państwa podczas prowadzenia działalności gospodarczej. Po takiej szybkiej analizie, warto wydobyć sobie postanowienia o umorzeniu postępowania przez komornika, celem zastanowienia się czy warto podjąć jakieś działania, które mogłyby zbliżyć Państwa do odzyskania należności.
Stoimy na stanowisku, że warto przynajmniej podjąć się gruntownej analizy zarówno sprawy, jak i aktualnej sytuacji dłużnika. Jest duża szansa, że od momentu umorzenia postępowania egzekucyjnego dłużnik wszedł w posiadanie innego majątku, lub zwyczajnie zarobił środki na spłatę zobowiązań.

Istnieją także alternatywne metody dochodzenia takich wierzytelności, jednak zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.

ZA DZWOŃ
+
Zadzwoń!