Dłużnik czy nie dłużnik?

3 grudzień, 2015|Windykacja|

Czy ma Pan dłużników?
Dłużników nie, moi klienci opóźniają się dopiero 30 dni od terminu płatności – odpowie klient.

Jak odzyskać krótko przeterminowane należności?

Na postawione wyżej pytanie nie ma dobrej i uniwersalnej odpowiedzi. W toku prowadzenia działalności gospodarczej często brak jest czasu na samodzielne obdzwanianie, tudzież odwiedzanie dłużników. STOP! Przecież klient który opóźnia się z płatnościami „tylko 30 dni” to jeszcze nie dłużnik… Nic bardziej mylnego!

Wyżej wskazany tok myślenia ciągle pokutuje w naszym rodzimym obiegu gospodarczym, a przecież czym różni się osoba nie płacąca przez 30 dni od tej nie płacącej przez 180 dni? Niczym. Gdyby miała zapłacić, zrobiłaby to do 7 dni od terminu płatności, dzwoniąc do wierzyciela uprzednio i przepraszając za opóźnienie.

Jak zatem radzić sobie z pozornie „niegroźnymi” opóźnieniami w płatnościach? Nawiązać współpracę z firmą windykacyjną, która jest elastyczna i jest w stanie wypracować taki model windykacji polubownej, który będzie odpowiedni dla prowadzonej przez Ciebie działalności gospodarczej.

Skutkuje to przede wszystkim zachowaniem dobrych relacji z dłużnikiem, który bądź co bądź może stać się jeszcze Twoim klientem. Ty dzięki takiej współpracy „odzwyczaisz” swoich spóźnialskich klientów od 30 dniowych opóźnień.

ZA DZWOŃ
+
Zadzwoń!